تبلیغات
مقرموعود - zegadeابراهیم در راه است:
ای زمین گوش بسپار ، صدای هلهله می آید . از اوج آسمان ها ، صدای پایکوبی و شادی شنیده می شود . بوی بهترین عطرهای بهشتی فضا را آکنده است. ملائک ، صف به صف در انتظارند و سبد های گل در دست ، چشم انتظار ورود ابراهیم نبی اند. همه شادند. راهش را با گل های بهشتی آزین بسته اند . فرش قدومش ،بال ملائک وچراغ راهش نور الهی است.
اکنون رستاخیز عشق است. زمین، به مهمانی آسمان می رود. اهالی ملکوت، کجاوه هدایت را به دوش گرفته اند. دسته دسته ستاره، پشت در خانه  صف کشیده اند یا نبی..امروز از سبزترین روزهای خداست؛ روز شکوفایی تو در دامن  اهلیه ( مادر حضرت ابراهیم) ؛ روز تولد حضرت ابراهیم بنیان گذار خانه خدا ؛ روز آرامش زمین؛ روز پشتوانه دار شدن عشق و روز قرار تمام خدا پرستانی که در محبت نبی، سایه بانی از جنس عبودیت دارند.آمده ای تا پویاترین عشق را در دل ما بانی باشی و سلسله تکامل را بنیان گذاری!
و اما از این طرف آقا جان یابن الحسن, یا غریب , یا علی ابن موسی الرضا:
می شود من هم زائر ات شوم؟، در بهشت حرم تو و زائر تمام ستاره­ های آسمانت، تمام کبوتران گنبدت، تمام آیینه کاری­ ها و مقرنس ها، تمام چلچراغ ­ها و طاق­ها و رواق­ها، زائر تمام زاویه ­های این فردوس، زائر تو؛ تو که تمام اینها با تو آبرو گرفته ­اند و بی تو هیچند......
دلم لک زده برای پابوسی آقا.
امروز برای همه دل‌هایی که از غربت تا قربت را به نام امام رضا(ع) طی می‌کنند، روز زیارتی خاص امام رضاست؛ بیایید تنها با گفتن «صلی الله علیک یا ابالحسن» زائر امام رئوف شویم
روایت است که « امام رضا » علیه السلام فرموده اند: درشب بیست و پنجم ماه ذى القعده حضرت ابراهیم (ع) متولد شده اند. و نیز در این روز رسول خدا صلى الله علیه و آله ، به قصد حجة الوداع از مدینه به همراه یكصد و چهار هزار یا یكصد و بیست و چهار هزار نفر از راه شجره به مکه عزیمت نمودند که حضرت فاطمه (ع ) و تمامى زوجات آن حضرت نیز ایشان را همراهی می کردند .
و نیز در روایتی است که در این روز قائم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) قیام خواهد نمود .لذا امروز یک کارت دعوت برای همه عاشقان صادر می‌شود و برای همه دل هایی که از غربت تا قربت را به نام امام رضا(ع) طی می‌کنند، امروز روز زیارتی خاص امام رضاست، بیائید کارت دعوت را بخوانیم، بر دیده بگذاریم، وضو تازه کنیم و به حرم برویم، اگر در مشهد نیستیم، دل خویش را با مشبک های ضریح آقا گره بزنیم، چرا که امروز، امروز روز دیگری است و با گفتن «صلی الله علیک یا اباالحسن»، زائر امام رضا (ع) شویم.
یا انیس النفوس! خوب می دانیم که آرامش ایران، مدیون حضور تو در خراسان است و قبله گاه آمال شدن این سرزمین، تنها وابسته به تبسم کروبی تو در مشرق زمین است.
ولی یابن الحسن..یا علی ابن موسی الرضا
توفیق تشرف به بارگاه مقدس رضوی گوهر ارزنده ای است که هر لحظه که قسمت شود به جان باید خرید اما در این بین خاک بوسی  حضرت رضا در روز زیارت مخصوص ایشان طعمی دیگر دارد .  ماه ذی القعده را ماه رضوی می خوانند چراکه ولادت امام رضا ، ولادت حضرت معصومه ، شهادت جواد االائمه و زیارت مخصوص آقا در این ماه واقع شده است
آقا جان هر که آستانه حرم تو هر که سر فرود بیاورد، بزرگ خواهد شد.دست ها بر بلندای ردای تو حلقه اند و نفس ها، گره خورده اند به حال و هوای حرمت.پیمودن بیابان ها سهل است؛ اگر تو بطلبی و از تاریکی جاده ها چه باک، اگر مشعل به دست تو باشد.هر که در پیشگاه عرفانی ات سر فرود بیاورد به لذت آزادگی خواهد رسید و رها خواهد شد از دریچه های بسته.مسیحا دمی... و اشاره ات کافی است تا دگرگون شدن قلب ها را رقم بزند.هر که دل به دست تو بسپارد، روح عطوفت را در او خواهی دمید و روانه اش خواهی کرد به حصار حصین ولایت.----------------------------------------------------
پانوشت:

+ کسی نیست بهم بگه بیا برو طلبیده آقا تو رو??

+ میدونم اونقدر بدم که نمی طلبی...آقا جان همه که خوب نمیشن ! به قول آغاسی" مگه ما بدها دل نداریم"

+ چقدر بت های دو رو برم زیاد شدن!! کاش تبر ابراهیم ارث من بود...!

+خدا همان خدای ابراهیم  , آتش همان آتش نمرود , فقط کافی است ابراهیم باشیم...

+بنیانگذار عملیات شهادت طلبانه ابراهیم است وقتی به تنهایی علیه دنیایی بت پرست قیام می کند!!

+آنچه فکرش را نمی کنی می شود و این از زیبایی های  زندگی است می دانستی خبر خلیل شدن ابراهیم را به او عزرائیل داد!!!

+خدایا دل را بت خانه کردم به شوق زیارت خلیلت ابراهیم ! ابرهیم جان سراسر آتشم ازپاتاسر بگو باصدای بلند چگونه آتش را گلستان کردی؟

اندر احوالات ِ اینجانب ام
 
به تماشا سوگند

و به آغاز كلام

و به پرواز كبوتر از ذهن

حاجتی در دلم استالتماس دعا