تبلیغات
مقرموعود - سخن امام در مورد وهابیت

سخن امام در مورد وهابیت

3 دی 90  00:31

نوع مطلب :مهدویت ،

امام خمینى در باره‏ ى عملكرد وهابیان سعودى فرمودند:

«مگر مسلمانان جهان فاجعه‏ ى قتل عام صدها عالم و هزاران زن و مرد فرقه هاى مسلمین را در طول حیات ننگین آل سعود و نیز جنایت قتل عام زائران خانه ى خدا كشتار فجیع حجاج ایرانى در سال 1366 ه-. ش را فراموش مى كنند؟ مگر مسلمانان نمى بینند كه امروز مراكز وهابیت در جهان به كانونهاى فتنه و جاسوسى مبدل شده اند كه از یك طرف اسلامِ اشرافیت، اسلامِ ابوسفیان، اسلامِ ملاهاى كثیف دربارى، اسلامِ مقدس نماهاى بى شعور حوزه هاى علمى و دانشگاهى، اسلامِ ذلّت و نكبت، اسلامِ پول و زور، اسلامِ فریب و سازش و اسارت، اسلامِ حاكمیت سرمایه و سرمایه داران بر مظلومین و پابرهنه‏ ها و دریك كلمه اسلامِ امریكایى را ترویج مى كنند و از طرف دیگر سر برآستان سرور خویش، آمریكاى جهان خوار مى گذارند. مسلمانان جهان نمى دانند این درد را به كجا ببرند كه آل سعود و خادم الحرمین!؟ به اسرائیل اطمینان مى دهد كه ما اسلحه ى خودمان را علیه شما به كارنمى بریم و براى اثبات حرف خودبا ایران قطع رابطه مى كنند.»ادامه دارد
به طور قطع، میتوان گفت: در دنیاى كنونى، غیر از كشور ایران، هیچ دولتِ اسلامى كه قانون و مقرّرات حاكم بر آن كشور، برخاسته از قرآن و سنّت صحیح (متجلّى در تشیّع اثنا عشرى) باشد، وجود ندارد. در این میان، كشور عربستان به جهت قداستى كه حرمین شریفین به آن بخشیده و در نگاه مسلمانان جهان به عنوان مهبط وحى و كانون نزول قرآن و سرزمین پیامبر اكرم (صلى الله علیه وآله) در دوره 23 ساله شناخته شده جایگاه ویژه اى دارد.
این كشور از گذشته اى نسبتاً دور، تحت حاكمیت تركان عثمانى قرار داشته و پس از جنگ جهانى اول و دوم با تلاش حاكمان محلّى و با حمایت بریتانیا و امریكا خاندان آل سعود بر سر كار آمدند و تاكنون بر این سرزمین شریف حكم رانى مى كنند و در پرتو حكومت این خاندان است كه مذهب وهابیّت در این كشور رواج یافته است.
در رأس برنامه ‏هاى فكرى وهّابیان مبارزه با افكار و اندیشه هاى ناب تشیّعِ دوازده امامى قرار دارد كه كانون آن، كشور اسلامى ایران با سرمایه عظیم و گران سنگ حوزه هاى علمیه و مراجع و علماى بزرگ و مردم صمیمى و وفادار به آرمانهاى اعتقادى- اسلامى است.
یكى از ابزارهاى مهم حاكمان عربستان سلاح نفت و ثروت حاصل از فروش آن به سراسر جهان و سعى و تلاش زیاد مبنى بر معرفى اسلامِ سلف صالح به مسلمانان كشورهاى اسلامى در آسیا، افریقا، اروپا و امریكا مى باشد كه این مسأله پس از پیروزى انقلاب اسلامى ایران گسترش زیادترى پیدا كرد.
چاپ كتاب‏هاى پیشوایان سلفیه و وهّابى مانند ابن تیمیه، ابن قیّم، محمدبن عبدالوهّاب و خاندان او و صدها كتاب (2). و مجله دیگر در عربستان و خارج از آن، بر علیه تشیّع، انقلاب اسلامى، رهبرى و مردم ایران با به كارگیرى جدیدترین فناورى تبلیغاتى و همچنین تربیت مبلّغان وهّابى و تأمین هزینه‏هاى مالى آنها، ساختن مساجد متعدّد در سراسر جهان، كمك هاى بلا عوض و سرمایه گذارى‏هاى كلان در راه نشر و گسترش اسلام سعودى، گوشه اى از فعالیت هاى حاكمان وهابى به شمار مى‏آید.
البته وهّابیت در زمان حاضر، دیگر آن وهّابیت خشن اولیه در دهه هاى نخستین قرن بیستم (1913 م) نیست كه در راه استقرار حاكمیت خود، با كمك اربابان قدرتمند مانند انگلستان، هرگونه صداى مخالف مانند آل رشید در كویت (مورد حمایت عثمانیان) و شرفاى مكّه را سركوب نمود، بلكه وهّابیت كنونى حاكمیتى به ظاهر مهربان با مردم و متمایل به دست رسى به آخرین پیشرفت هاى علمى و صنعتى جهان و مظاهر نوین تمدن و رفاه مى باشد كه البته این ها همه از قدرت نفت و ثروت فراوان كشور عربستان مى باشد كه بنا به اعتراف كشورهاى صنعتى دنیا، بر بیش ترین و بزرگ ترین انبارهاى نفت جهان (41) تسلط دارد. (3)
در مركزیت وهّابیان عربستان، پادشاه (مَلِك) حاكم مطلق است و هیچ كس حق عزل او را ندارد و تاكنون كه بیش از هفتاد سال از تأسیس حكومت آل سعود مى گذرد، هیچ گونه قانون مدوّنى كه در برابر اراده و خواست پادشاه قرار داشته باشد، وجود ندارد. امروزه منافع بخش عمده اى از مردم عربستان با خاندان سعودى گره خورده است. از این رو، حفظ آل سعود و تسلّط آنان بر امور كشور و شؤون مملكتى با هر قیمت، در درجه اول اهمیت قرار دارد. جمعیت خاندان آل سعود، كه بیش از چهار هزار نفر مى باشند، عمده مشاغل و پست هاى كلیدى را در سراسر كشور وسیع و پهناور عربستان در دست دارند.
مذهب رسمى كشور عربستان" سنّى حنبلى" است كه بر اساس تعالیم محمدبن عبدالوهّاب اداره مى شود و اقلیّتى (15%) در منطقه شرقى، قطیف، احساء، دمام و ظهران شیعه مى باشند. خاندان محمدبن عبدالوهّاب كه به «آل الشیخ» معروف شده اند، پست هاى مهم افتا، ارشاد، تبلیغات، آموزش مذهب وهّابیت و مانند آن را در دست دارند.

نوشته شده توسط: ایلخانی : | آخرین ویرایش:11 اسفند 90 | نظرات() 

برچسب ها: وهابیت ، وهابی ، سخن امام درباره وهابیت ، فرقه ، فرقه های وهابی ، فرقه های ایران ، وهابیت و ایران ، كشور وهابی ، عربستان و وهابیت ، وهابیت چیست ، وهابییت ، ihfdj ، وهابیت و عملكرد ان ، وهابیت شناسی ، وهابیت و اسلام ،
How do you get rid of Achilles tendonitis?
30 مرداد 96 10:23
If you desire to grow your know-how only keep visiting this web site and be updated with
the most recent gossip posted here.
Clarence
25 اردیبهشت 96 08:15
Hey there! I know this is kind of off topic
but I was wondering which blog platform are you using for this site?

I'm getting fed up of Wordpress because I've had problems with hackers and I'm looking at options for another platform.

I would be awesome if you could point me in the direction of a good platform.
BHW
30 فروردین 96 19:53
Quality content is the important to attract the visitors to go to see the web site,
that's what this web site is providing.
محصص
24 دی 90 19:00
ای وای!
ای وای!
ای وای !
ای وای !
ای وای !
ای وای!!!!
ای خدا!!!!
ای خدا!!!!
یا صاحب الزمان!!!!
ر خ
24 دی 90 09:56
سلام علیکم باتقدیروتشکر ازحضور کرمتان
وازوبلاگ خوب مهدوی تان درپاسخ به سوا لتان
عرض كنم بنده در شهرستانی زندگی می كنم
كه حتی یك سنی را هم بخود ندیده ومنهم
ندیدهام اطلاعاتم درحد خواندن ومطالعه در لابلای
احادیث وروایات دركتب ووبلاگهائی امثال وبلاگ
جنابعالی بوده وبیشتر از ان نیست خدانگهدارشما اجركم عندالله درخدمت هستم
اوج
23 دی 90 13:16
سلام دوست عزیز.در جواب سوالت:
در مورد دین های مختلف چه یهود چه مسیحیت چه اسلام من نظرم اینه که :
یکی خط است ز اول تا به آخر*همه خلق جهان گشته مسافر
در این ره انبیا چون ساربانند*دلیل و رهنمای کاروان اند

من آیین یهود اصلی و کتاب مقدس اصلی(بدون تحریف) این آیین رو قبول دارم.چرا که حضرت موسی(ص) یکی از پیامبران و مهم تر اینم که پیامبر اولوالعزم ماست.
حضرت داوود(ص) و سلمان(ص) و همه و همه دنباله رو یک خط بوده اند که آخرین نفر و خاتم اون ها حضرت محمد(ص) است.
و دین حضرت محمد(ص) دین کامل شده ی همه ی دورانه.

اما در مورد فرقه من اصلا موافق نیستم.چون فرقه ساخته ی دست غیر از پیامبران و امامانه.و اصلا فرقه یعنی یک مرز و به معنای جدایی!
ما همه انسانیم و یک نوع استیل زیست شناسی و یک نوع مغز داریم.بهترین مسیر برای یک چیز، همیشه یک چیزه!
و این که ما بخوایم فرقه درست کنیم اصلا کار درستی نیست.چه شیعه و چه سنی و چه وهابیت و چه انواع فرقه های مسیحی و زردشتی... این ها دست ساخته ی ماست.
ما باید اصل رو دنباله رو باشیم.اصل هم در این زمان اسلامه.اسلام 12 امامه...اون اصل.
که ما بهش می گیم مسلمون شیعه.و متاسفانه ما فکر میکنیم شیعه یک نوع فرقه است در صورتی که شیعه(در لغت) یعنی دنباله رو و اصلا این فرقه ای نیست و به معنای مسلمان اصلی است.

پس دین واقعی در این زمان مسلمان اصلی است.
پاسخ ایلخانی : : سلام بزرگوار
بسیار زیبا و متین فرمودید
یاعلی
گلی تنها
23 دی 90 02:46

سللام ممنون که اومدی و نظر گذاشتی برام ولی من اطلاع ندارم زیاد
لیلی عاشق
22 دی 90 20:59
قرآن من شرمنده توام...

یکی ذوق می کند که تو را روی برنج نوشته.یکی ذوق می کند که تو را فرش کرده یکی ذوق می کند تو را با طلا نوشته یکی به خود می بالد که تو را در کوچکترین قطع ممکن منتشر کرده و....آیا واقعا خدا تو را فرستاده تا موزه سازی کنیم؟

قرآن من شرمنده توام اگر از تو آواز مرگی ساخته ام که هر وقت در کوچه مان آوازت بلند میشود همه از هم می پرسند چه کس مرده است؟

خوشا به حال کسی که دلش رحلی است برای تو...

دكترعلی شریعتیsalam
mamnon k b vebam sar zadi
علی
22 دی 90 20:29
اسم فیلم بد جنس ها. کارت عالی بود
پاسخ ایلخانی : : اسم باحالی بود!!
گروه تعزیه چهارده معصوم(ع)شیراز...
20 دی 90 16:07
سلام،خدا قوت دوست عزیز،به حرمت آمدنتان شما را لینک کردم...
دوست داشتی لینکم کن و خبرم کن...
پاسخ ایلخانی : : لینك شدید..یاعلی
شهید سید علی اکبر بی بی شهربانویی
20 دی 90 00:57
با سلام به شما چه وبلاگ زیبایی دارید در حالی در وبلاگ شما و یا به قول خودتون سنگر مجازیتون قدم میگذارم که دیدگانم از دیدن این کلیپ بارانی و دلم مانند شما خون شد. امیدوارم من هم بتوانم توفیق داشته و مثل همسنگری در کنار شما مبارزه کنم. هر چند که فاصله ما فرسنگها از هم دور هست ولی قلبها و اعتقادات هست که انسانها را به نزدیک میکند. به من نیز با انتقادات خود برای بهتر شدن کمک کنید.یا حسین
پاسخ ایلخانی : : با تشكر از حضور تان در مقر موعود ...........
و نظر لطف شما نسبت به ما......
یاعلی....
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر